keyboard_return  ایران علوم مقالات آموزشی محيط ريکاوري recovery در اندرويد نحوه رفتن به محیط ریکاوری Recovery در گوشی های مختلف
 1. محيط ريکاوري recovery در اندرويد
 2. نحوه رفتن به محیط ریکاوری Recovery در گوشی های مختلف

آموزش رفتن به محیط های ریکاوری، بوت لودر، دانلودینگ در گوشی های مختلف

بدون مقدمه می رویم سراغ آموزش.

آموزش رفتن به ريکاوري – بوت لودر – فست بوت در گوشي هاي HTC : 

 • براي رفتن به Bootloader: گوشي را خاموش کرده. بعد از اينکه گوشي کاملا خاموش شد، کليد Volume Down را نگه داريد و دکمه Power را بفشارید تا يک صفحه سفيد را مشاهده کنيد. به اين صفحه در گوشي هاي HTC اصطلاحا Bootloader گفته مي شود.
 • براي رفتن به Recovery: بعد از رفتن به محيط Bootloader شما مي توانيد با کليد هاي Volume به بالا و پايين برويد . حالا روي گزينه Recovery برويد و کليد Power را بزنيد تا وارد ريکاوري شويد.
 • براي رفتن به Fastboot: بعد از رفتن به محيط Bootloader مي توانيد با کليد هاي Volume به بالا و پايين برويد . حالا روي گزينه Fastboot برويد و کليد Power را بزنيد تا وارد فست بوت شويد .

نکته مهم : گوشی های HTC که از پردازنده MTK/Media Tek استفاده می کنند ، محیط های Fastboot و Bootloader را ندارند ! گوشی های HTC با CPU کوالکام این قابلیت را دارا می باشند.

آموزش رفتن به Reovery و Downloading در گوشي هاي سامسونگ :

 • براي رفتن به محیط ريکاوري : گوشي خود را خاموش کنيد . بعد از اينکه گوشي کاملا خاموش شد , کليد Volume Up به همراه دکمه Home را نگه داريد و دکمه Power را بفشارید تا وارد محيط recovery شويد.
 • براي رفتن به دانلودينگ : گوشي خود را خاموش کنيد . بعد از اينکه گوشي کاملا خاموش شد , کليد Volume Down به همراه دکمه Home را نگه داريد و دکمه Power را فشار دهيد تا بعد از مدتي وارد محيط دانلودينگ گوشي خود شويد .(مثلث زرد رنگ و نوشته ی Do not turn off target از نشانه های محيط Downloading هستند)
  در بعضي از گوشي هاي سامسونگ باید دکمه “Home” + “Volume Down” را نگه داريد و کليد “Power” را فشار داده و نگه داريد تا وارد محيط Download Mod شود .
  در بعضي از گوشي هاي سامسونگ مي توانيد دکمه Back به همراه Volume را نگه داريد و سپش دکمه Power را فشار دهيد تا به محيط Download Mod بوت شود.

نکته: در برخی از گوشی های قدیمی سامسونگ با نگه داشتن کلید های Power+Home می توان به حالت ریکاوری رفت.

آموزش رفتن به Recovery و Fastboot در گوشي هاي هواوی :

براي رفتن به حالت ريکاوري : ابتدا گوشي را به طور کامل خاموش کنيد و بعد از خاموش شدن تلفن همراه، دکمه هاي Volume Up را همزمان با دکمه Power فشار دهيد تا زماني که لوگوي اندرويد را ببینید. بعد از مشاهده لوگوي اندرويد دکمه ها را رها کنيد. اکنون در همان حالت ، يکبار گزينه “Power” را فشار دهيد تا وارد محيط ريکاوري گوشي هواوی شويد.

آموزش رفتن به Recovery و Fastboot در گوشي هاي LG :

 • براي رفتن به محيط دانلود مد (Download Mode) : گوشي موبايل خود را خاموش کنيد . سپس دکمه Volume بالاي گوشي خود را نگه داريد و درحاليکه دکمه Volume بالاي گوشي را نگه داشته ايد , گوشي را با کابل USB به کامپيوتر وصل کنيد . گوشي در اين حالت به قسمت “Download Mode (دانلود مد)” خواهد رفت .
 • براي رفتن به ريکاوري : ابتدا گوشي موبايل خود را خاموش کنيد . سپس دکمه Volume پايين به همراه دکمه Power را نگه داريد تا آرم “LG” نمايان شود و زماني که آرم “LG” نمايان شد , دکمه هاي Volume پايين و Power را رها کنيد و مجددا دکمه هاي Volume پايين و Power را فشار داده و نگه داريد تا وارد محيط “Hard Reset Menu” شود و پس از مدتي وارد محيط Recovery شود .

آموزش رفتن به Recovery , Flash mode, Fastboot در گوشي هاي سونی:

 • براي رفتن به محیط ريکاوري : گوشي را خاموش کرده و باتري را به مدت 30 ثانيه از گوشي خارج نماييد. بعد از گذشت 30 ثانيه باتري را داخل گوشي قرار دهيد. کليد پاور (Power) را بزنيد تا گوشي روشن شود. هنگامي که لوگوي سوني را مشاهده کرديد کليد کاهش صدا (Volume Down) را چنديدن بار پشت سر هم بزنيد تا وارد محيط ريکاوري شويد.
 • براي رفتن به Flash Mode : گوشي خود را خاموش کرده و باتري را به مدت 30 ثانيه از گوشي خارج نماييد. بعد از گذشت 30 ثانيه باتري را داخل گوشي قرار دهيد. کليد کاهش صدا (Volume Down) را نگه داريد و سپس گوشي را به سيستم متصل کنيد. (چراغ سبز رنگي در بالا سمت راست گوشي روشن مي شود).
 • براي رفتن به Fast Boot : گوشي خود را خاموش کرده و باتري را به مدت 30 ثانيه از گوشي خارج نماييد. بعد از گذشت 30 ثانيه باتري را داخل گوشي قرار دهيد. کليد افزايش صدا (Volume Up) را نگه داريد و گوشي را به سيستم متصل کنيد. (چراغ آبي رنگي در بالا سمت راست گوشي روشن مي شود).

 

لازم به ذکر می باشد آموزش رفتن ریکاوری تمامی گوشی ها در همین پست قرار خواهد گرفت. بنابراین در این صفحه می توانید به دنبال محیط ریکاوری گوشی مورد نظر خود بگردید.

ایران علوم همراه همیشگی کار آموزان

نحوه رفتن به محیط ریکاوری Recovery در گوشی های مختلف - 3.8 از 5 بر اساس 150 رای

امتیاز کاربران

نحوه رفتن به محیط ریکاوری Recovery در گوشی های مختلف
دیدگاه ها
یاسین | 3 سال پیش
سلام ببخشید گوشی من هانر 4 X اما هر کاری میکنم که کاستوم رام رو براش نصب کنم نمیشه باید اول وارد محیط ریکاوری بشم که با زدن کلید پاور + ولام بالا و پایین وارد محیط آپدیت گوشی میشه و وقتی فایلی برای آپدیت نیست فقط ریستارت رو برام میاره چکار کنم
آرمان بابایی | 3 سال پیش
شما ابتدا باید بوت لودر گوشی رو باز کنید سپس ریکاوری کاستوم نصب کنید و بعد باید رام کاستوم نصب کنید. اگر سوالی دارید لطفا در قسمت پرسش و پاسخ سایت بیان کنید. باتشکر

2017 © Copyright کليه حقوق مادی و معنوی براي ایران علوم محفوظ است و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.